
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | LINbus |
| Output Current | 3.5 mA |
| Output Voltage | 5.5 V |
| Operating Supply Voltage | 7 V to 27 V |
| Max Supply Voltage | 27 V |
| Min Supply Voltage | 7 V |
| Logic Function | Transceiver |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Baud Rate | 20 kbaud |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 486
Distributors
pcbx
Unit Price$2.01507
Ext.Price$2.01507
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.01507 | $2.01507 |
| 10 | $1.51408 | $15.14080 |
| 25 | $1.38926 | $34.73150 |
| 50 | $1.31865 | $65.93250 |
| 100 | $1.25162 | $125.16200 |
| 300 | $1.19744 | $359.23200 |
| 500 | $1.14560 | $572.80000 |
| 1000 | $1.11397 | $1113.97000 |
| 3000 | $1.08231 | $3246.93000 |
| 5000 | $1.05156 | $5257.80000 |
